شیلی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 4 اردیبهشت

شیلی: همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 4 اردیبهشت روزنامه های ورزشی

گت بلاگز اجتماعی زیاد کردن خدمات کم کردن آسیب، راه مهم مهار اعتیاد است ، کاهش تعداد معتادان در ۴۰ سال اخیر

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر گفت: در 40 سال اخیر، با وجود عوض کردن الگوی مصرف موادمخدر، کم کردن آمار کلی معتادان کشور را شاهد هستیم.

زیاد کردن خدمات کم کردن آسیب، راه مهم مهار اعتیاد است ، کاهش تعداد معتادان در ۴۰ سال اخیر

پرویز افشار معاون توسعه همکاری های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر در گفتگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی گروه تحریریه سایت جوان؛ اظهار داشت: در حال حاضر علی رغم عوض کردن الگوی مصرف در دنیا و همچنین عوض کردن الگوی مصرف در میان مصرف کنندگان موادمخدر در کشور عزیزمان ایران و بیش از 2.2 برابر شدن جمعیت در 40 سال اخیر، اگرچه با عوض کردن الگوی مصرف و عوض کردن جنسیتی مصرف روبرو هستیم، ولی زیاد کردن شیوع به خاص در چند سال اخیر نداشته ایم و شاهد کم کردن تعداد معتادان نیز بوده ایم.
وی افزود: بر اساس گزارش رسمی شرکت ملل، آمار مصرف کنندگان موادمخدر در سال گذشته حدود ۲۵۰ میلیون نفر اعلام شد، این در حالی است که آسیب های اجتماعی و اعتیاد در سراسر دنیا دایما رو به زیاد کردن است.

عبارات مهم : سیاست

معاون توسعه همکاری های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر تصریح کرد: اگرچه تعداد کلی معتادان کم کردن یافته هست، ولی با عوض کردن الگوی مصرف تعداد معتادان متجاهر و خیابانی تا حدودی زیاد کردن دارد که راه مهم کنترل و مهار آن ها زیاد کردن خدمات کم کردن آسیب هست، از سوی دیگر تعداد مواد محرک تازه از 480 نوع در سال 2015 به رقم حدود 700 نوع در اوایل 2017 رسیده است.
افشار با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون مصرف موادمخدر جزء پرسشها جدی کشور بوده هست، گفت: کشور عزیزمان ایران از جمله مناطقی است که متاسفانه از دیرباز دستخوش عوارض مصرف موادمخدر بوده است.
معاون توسعه همکاری های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به پیروزی انقلاب اسلامی گفت: در وقت پیروزی انقلاب اسلامی حدود 1.5 میلیون از جمعیت 36 میلیون نفری کشور، به تریاک و بعضی موادمخدر دیگر اعتیاد داشتند.
افشار تاکید کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی سیاست های مبارزه با موادمخدر تغییرات جدی پیدا کرد و بسیار سختگیرانه شد. این سیاست ها منطبق بر مقابله جدی با عرضه کنندگان و مصرف کنندگان موادمخدر است.
وی اضافه کرد: این سیاست به مرور وقت عوض کردن پیدا کرد و به سمت مبارزه متوازن و همه جانبه با موادمخدر به پیش رفت.
معاون توسعه همکاری های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر افزود: امروز شاهد یک مبارزه جامع هستیم که بخش عمده ای از آن مشتمل بر سیاست های کم کردن تقاضا، مشمول بر پیشگیری، درمان، کم کردن آسیب، بازتوانی و باز اجتماعی کردن معتادان اصلاح یافته می شود.
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سیاست | همکاری | موادمخدر | مبارزه با موادمخدر | ستاد مبارزه با مواد مخدر | معتاد | آسیب اجتماعی | مواد محرک

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog