شیلی همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 4 اردیبهشت

شیلی: همشهری ورزشی همشهری ورزشی – 4 اردیبهشت روزنامه های ورزشی

گت بلاگز کرمانشاه فرهنگ در توسعه جوامع ریشه دارد

استاندار کرمانشاه گفت: بخش مهم و قابل توجهی از دلایل توسعه نیافتگی جامعه ریشه در پرسشها و مسایل متفاوت فرهنگی دارد.

فرهنگ در توسعه جوامع ریشه دارد

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ازکرمانشاهاسداله رازانی استاندار کرمانشاه در نشست کارگروه زنان و خانواده استانداری بخشی مهمی از توسعه نیافتگی جامعه ریشه فرهنگی دارداظهار داشت: بسیاری از صاحب نظران دنیا معتقدند بخش مهمی از توسعه نیافتگی جوامع ریشه در فرهنگ دارد.
استاندار کرمانشاه افزود: این نظریه در میان صاحبنظران داخل کشور نیز طرفداران بسیار دارد و نویسندگانی همچون محمدعلی جمال زاده، مهندس بازرگان، زیباکلام و سریع القلم به اهمیت نقش فرهنگ در توسعه اشاره کرده اند.

عبارات مهم : فرهنگ

وی بیان کرد: در استان کرمانشاه نیز می توان آشکارا رد پای مسایل فرهنگی را در توسعه نیافتگی استان مشاهده کرد که روشن شدن ابعاد این امر نیازمند تحقیق و بررسی زیاد به وسیله نهادهای ذی ربط است.
این مقام عالی استان با تاکید بر وجود تفاوت های فرهنگی در میان مناطق متفاوت کشور اظهار داشت: هرچند اکثریت مردم کشور عزیزمان ایران مسلمان هستند و همه به زبان فارسی به عنوان زبان رسمی کشور مسلط هستند، ولی با این وجود شاهد تفاوت های فرهنگی در میان مناطق متفاوت هستیم.
وی اظهار داشت: کشور عزیزمان ایران یک کشور متمرکز اشت و برنامه های کلان کشور در وزارتخانه ها و یا نهادهای ملی تنظیم می شود. ولی اینکه تصور شود شرایط در همه کشور یکسان است و همه شاخص ها در همه جا یکسان است امری اشتباه است.
رازانی افزود: در استانی مانند کرمانشاه شاهد اقلیم های متفاوت هستیم و در همه جا نمی توان یک نسخه واحد جهت توسعه ‍پیچید. جهت نمونه با وجود اینکه کشاورزی از محورهای توسعه استان هست، ولی در مناطق کوهستانی مانند ‍‍پاوه و اورامانات زمین مناسب جهت کشاورزی بسیار محدود هست. همچنین شاهد یک تنوع فرهنگی و مذهبی در استان هستیم و در هر منطقه ای نیازمند در ‍پیش گرفتن برنامه های منتاسب با آن حوزه هستیم.
استاندار کرمانشاه در ادامه به فراهم بودن بستر ها جهت ساختن فرهنگ در دنیای امروز اشاره کرد و گفت: در گذشته سرعت تحولات فرهنگی بسیار اندک بود و تفاوتی چندانی میان نسل ها وجود نداشت، ولی در دنیای امروز با توجه به رشد تکنولوژی این سرعت بسیار زیاد شده است است.
این مقام عالی استان تصریح کرد: اگر راهکارهای عملی و کاربردی جهت حل پرسشها در حوزه های متفاوت از طریق رسانه های ارتباط جمعی و یا همایش ها و برنامه های آموزشی به جامعه ارایه شود، مردم با اشتیاق این راهکار ها را به کار خواهند گرفت.
انتهای پیام/ز

واژه های کلیدی: فرهنگ | استانی | برنامه | کرمانشاه | کرمانشاه | استاندار | فرهنگ | توسعه کشور

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog